Greenbox Stüdyo

Greenbox Stüdyo

Greenbox tekniği aslında chroma key yani kilit renk adı verilen bir çekim hilesine dayanır. Greenbox'ta çekilen objenin veya oyuncunun arka planda ki yeşil renk, chroma key tekniği ile kaldırılıp görüntünün farklı; arka planlar üzerine yerleştirilmesiyle ve bu sayede iki farklı görüntünün birbirinin üstüne oturtulmasıyla yapılan işlemdir.

Greenbox sayesinde; tehlikeli, imkansız ve pahalı çekimler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Greenbox en çok tercih edilen chroma key uygulamalarından biridir. Bunun için bir Greenbox stüdyosuna ihtiyaç duyulur.

Örnek vermek gerekirse; bir reklam filmi çekilecek ve senaryo gereği, oyuncuların Mars'ta olmaları gerekiyor. Ancak; uzaya çıkılamayacağı, çıkılsa bile bu işlemin çok uzun süreli ve pahalı olacağı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda; ya projeden vazgeçilmesi yada projenin ayaklarının yer yüzüne basması gerekir. Bunun çözümü ise Greenbox çekimledir. Yeşil bir fon önünde çektiğiniz görüntüleri chroma key tekniği yardımıyla; üç farklı Galaksi'de çekilmiş gibi gösterebilirsiniz.

Çekilmesi imkansız olan bütün senaryolar için en kolay çözüm Greenbox teknolojisidir. Bu sayede hem maliyeti düşürmüş, hem çekim tehlikelerini sıfıra indirmiş hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Greenbox, post prodüksiyon aşamasında; özel efektler ve grafik animasyonlar için alt yapı imkanı sağlar. Böylelikle görüntülerinizde elde edeceğiniz sonuçlar daha estetik olacaktır.

Greenbox stüdyoda neler çekilebilir?

• Uzaktan Eğitim
• Reklam Filmi
• Klip Çekimi
• Ürün Çekimi
• Sanal TV
• Youtube Kanalı
• Film Sahneleri
• Dizi Sahneleri

Medya Meriç Prodüksiyon bünyesinde 2 adet greenbox stüdyo bulunmaktadır. Profesyonel ekipmanlar ile kurulmuş greenbox stüdyolarda çekimler yapılarak, alanında uzman ekipler ile; seslendirme, animasyon, kurgu ve montaj işlemleri yapılmaktadır.

Sorularınız mı Var ?
0 532 056 31 51 0 532 056 31 51
prodüksiyon ajansi

Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile:

Firmanız için kurumsal kimliğinizi, vizyonunuzu, ürünlerinizi, projelerinizi hedef kitlelerinize aktaracak işler yapıyoruz.